Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

SİLOPİ’DE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ KAMPÜSÜ AÇILDI

Kaliteli eğitimi Türkiye’nin her noktasına ulaştırma misyonuyla yeni kampüsler açmaya devam eden Bahçeşehir Koleji, 2018–2019 eğitim öğretim dönemi hazırlıklar şimdiden başladı Bahçeşehir Koleji Silopili öğrencileri daha üst seviyelere taşmak için Silopi Kampüsünü hizmete açıyor. Silopili Öğrenciler artık Bahçeşehir Koleji farkı ile öğretimlerine devam ederek üniversite sınavlarına hazırlanacaklar.

11 Mayıs 2018  
 
-silopi’de-bahcesehir-koleji-kampusu-acildi
 

 

         Kaliteli eğitimi Türkiye’nin her noktasına ulaştırma misyonuyla yeni kampüsler açmaya devam eden Bahçeşehir Koleji, 2018–2019 eğitim öğretim dönemi hazırlıklar şimdiden başladı Bahçeşehir Koleji Silopili öğrencileri daha üst seviyelere taşmak için Silopi Kampüsünü hizmete açıyor. Silopili Öğrenciler artık Bahçeşehir Koleji farkı ile öğretimlerine devam ederek üniversite sınavlarına hazırlanacaklar.

         Bahçeşehir Koleji Silopi Kampüsü’nde öğrenim görmek isteyen ortaokul ve lise öğrencileri için yarın sınav düzenleniyor. Sınavda başarılı olan öğrenciler akademik başarıya göre burs alma imkanı kazanacaklar.

Silopi Kampüsü 2018–2019 eğitim öğretim dönemi faaliyete geçecek

         Türkiye’nin dört bir yanında nitelikli eğitimi yaygınlaştırmak hedefiyle eğitim yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Koleji, gelecek eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek kampüslerinin hazırlıklarını hızla sürdürüyor.

         Bahçeşehir Kolejinin önümüzdeki yıl hayata geçirmeyi planladığı eğitim yatırımları çerçevesinde açacağı ve Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi kademelerinin bulunacağı Bahçeşehir Koleji Silopi Kampüsü 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılıyor. İpekyolu güzergahında yer alan kampüs, 8 bin 340 metrekare kapalı alana kuruluyor.

32 Derslikli Kampüste Ayrıcalıklı Eğitim Ortamı Hazırlanıyor 

         Bahçeşehir Koleji Silopi Kampüsü’nde ayrıcalıklı bir eğitim ortamı sunulacağını vurgulayan Bahçeşehir Koleji Silopi Kampüsü Kurucu Temsilcisi M. Zeki Aslan; “32 derslikli kampüsümüzde STEM+A Merkezi, Kodlama ve Robotik atölyeleri, fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, yüzme havuzu, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyeleri, kütüphane, kapalı spor salonu, 100 kişilik tribünlü spor salonu, 210 kişilik konferans salonu, 3D sinema salonu, satranç sınıfı, drama ve akıl oyunları sınıfları, futbol sahası, basketbol sahası, tenis kordu yer alacaktır. İnşaatımızda birbirinden bağımsız ekipler yer alıyor ve inşaatımız hızla devam ediyor. Kampüsümüz önümüzdeki Ağustos ayında tamamlanmış ve hizmete hazır hale getirilmiş olacaktır” dedi.

Her çocuğun farklı yetenekleri var

         Bahçeşehir Koleji Silopi Kampüsü Kurucu Temsilcisi M. Zeki Aslan “Her çocuğun farklı ilgi alanları, farklı yetenekleri var. Biz sadece akademik yönü güçlü ve çok iyi İngilizce öğreten bir kolej olmaktan ziyade çok iyi yüzme bilen, çok iyi bale yapabilen,  çok iyi eskrim yapabilen çocuklar yetiştiriyoruz. Çocuğun hangi özelliği öne çıkıyorsa biz onu kullanmak ve onu parlatmak istiyoruz. Onun için tabii ki yüzme havuzları, spor salonları, sanat atölyeleri, bilim müzeleri, teknoloji merkezleri sunuyoruz. Kişiye Özgü Eğitim Modeli uyguladığımız için bu çocukların öne çıkan özelliklerini iyi değerlendirebilecekleri tüm fiziki şartları kampüslerimizde oluşturuyoruz

Velileri her konuda bilgilendiriyoruz

         Bahçeşehir Koleji’ne kayıt olan her çocuk çok ciddi anlamda takip ediliyor. Her çocuğun bir mentor öğretmeni var. Mentor öğretmen çocuğun bütün akademik ve sosyal gelişimini ilk gününden son gününe kadar takip ediyor ve kayıt altına alıyor. Mentor öğretmenin dışında rehberlik sistemi çok güçlü. En ufak konuda bile veli olarak bilgilendiriliyoruz. Müdür yardımcısı servis geç kaldığında arar, servisin trafikten dolayı geç kaldığını söyler. Okula hasta olup gitmediğinde neden gelmediğini sorar. Yani bizim sistem olarak mentorlük sistemi, rehberlik sistemi, müdür yardımcısı, idari kadro ve yan hizmetler olarak mükemmel bir sistem olduğu için en iyi eğitimi sunuyoruz.

Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı 12 Mayıs’ta

         Bahçeşehir Koleji Silopi Kampüsü’nde öğrenim görmek isteyen ortaokul ve lise öğrencileri için 12 Mayıs 2018 tarihinde Okula Kabul ve Bursluluk Sınavı düzenlenecek. Sınav sonucunda öğrencilere akademik başarıya göre burs imkanları sunulacak.
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © Şırnak Olay Gazetesi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Şırnak Olay Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi Şırnak Olay Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz.
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   EĞİTİM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   MAGAZİN  |   KÜLTÜR SANAT  |