Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

ŞIRNAK’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Şırnak’ta 24 kasım öğretmen günü çelenk sunma töreni yapıldı. Şırnak Valiliği bahçesinde İl milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz tarafından çelenk koyuldu.

26 Kasım 2018  
 
sirnak’ta-ogretmenler-gunu-kutli
 

Şırnak’ta 24 kasım öğretmen günü çelenk sunma töreni yapıldı. Şırnak Valiliği bahçesinde İl milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz tarafından çelenk koyuldu.

Öğretmenler Günü münasebetiyle saat saat 10:00 da valilik bahçesinde Çelenk Sunma Töreni yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü´nün çelengi Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz tarafından Atatürk Anıtına konuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunarak çelenk sunma töreni son buldu. Öğretmenler günü programı daha sonra şehri Nuh Anadolu imam hatip lisesinde devam etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Şehri Nuh İmam Hatip Lisesinde kutlama programı düzenlendi. Vali Mehmet Aktaş’ın katılımıyla gerçekleşen kutlama programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Programda; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mesajı okundu.  Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz yaptı. Programda Vali Mehmet Aktaş bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasına 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak başlayan Vali Aktaş; “Her meslek önemlidir. Ama şüphesiz mesleklerin içerisinde en önemlisi, en kıymetlisi öğretmenlik mesleğidir. Bütün meslek mensuplarını eğiten, onlara bilmeleri gerekenleri öğreten öğretmenlerimizdir. Milletler, eğitime dolayısıyla öğretmene değer verdiği ölçüde gelişmişlerdir; refaha ve huzura kavuşmuşlardır. Bunun tersini yapan eğitime gereken değeri göstermeyen toplumlar geri kalmışlardır. Maalesef gelişmiş ülkelerin güdümüne girmişlerdir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti olarak Allah’a şükür, bölgemizdeki bu kadar sıkıntıya ve kaosa rağmen dimdik ayakta durabilmişsek, dünyada sözümüz geçiyorsa ve özellikle coğrafyamıza ümit vadedebiliyorsak bu eğitime verdiğimiz önem sayesindedir. Siz öğretmen arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin sayesindedir. Allah’ın izniyle, hiç şüphesiz bu ivmemiz devam edecek, gelişmemiz devam edecek ve inşallah gelecekte çok daha müreffeh çok daha gelişmiş toplum olarak hem ülkemize hem de çevremize daha iyi ufuklar açacağız.  Bunu sizinle, siz değerli öğretmenlerimizle gerçekleştireceğiz.” dedi.

Konuşmasında ilimizdeki öğretmenlerin sorunlarına da değinen Vali Aktaş, ilimizde görev yapan öğretmenlerin özellikle barınma sorunu olduğunu bu sorunun kısa sürede aşılacağını belirtti. Öğretmenlerimizin zor koşullarda görevlerini layıkıyla yerine getirdiğini, bu zor koşullardan asla şikâyet etmediklerini de sözlerine ekledi.

Vali Aktaş konuşmasının devamında; Ülkemizde ve Şırnak’ta terör sorununu ve diğer olumsuzlukları sizlerin gayretiyle aşacağız. Biz şimdi tüm ülkemizin gözleri önünde koca bir şehri yeniden inşa ediyoruz. Terör örgütü ve bunların uzantıları elbirliğiyle bu şehri yıktılar. Devlet millet el ele vererek bu şehri yeniden inşa ediyoruz. İnanın ki biz gençlerimizi, çocuklarımızı iyi eğitemezsek onları vatan sevgisiyle, kardeş sevgisiyle, bayrak sevgisiyle, barış ve kardeşlik ruhuyla, ırkçılığın her türlüsünden uzak tutarak, İslam kardeşliği esasıyla eğitemezsek yine bu yaptıklarımızı gelir yıkarlar. Onun için sizin gayretiniz her şeyin üzerindedir. Sizin gayretinizle emeğinizle bu problemleri ortadan kaldıracağız.” dedi.

Vali Aktaş konuşmasının sonunda; Bütün öğretmen arkadaşlarımızın, emekli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Vali Mehmet Aktaş’ın konuşmasının ardından 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında adaylığı kalkacak öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi.

Şiir ve müzik dinletilerin yanı sıra oratoryo sunulduğu program; resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere il protokolü tarafından ödüllerin verilmesiyle son buldu.

Programa Vali Mehmet Aktaş’ın yanı sır Şırnak Belediye Başkan V. Turan Bedirhanoğlu, Vali Yardımcısı Tayfur Elbasan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdür Vekili Teoman Kuru, İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

JANDARMA KOMANDOLAR, 3 BİN RAKIMDA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Şırnak Beytüşşebap ilçesi 8'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı, 3 bin rakımlı Kerkür Üs Bölgesinde görev yapan jandarma komandolar Öğretmenler Gününü kutladı.

3 bin rakamlı Kerkür üs bölgesinde karla kaplı bölgede komandolar çapraz tutuşta silahlı olarak çektikleri video ile Öğretmenler Gününü kutladı. Komandolar, "Şırnak Beytüşşebap ilçesi 8'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı, 3 bin rakımlı Kerkür Üs Bölgesinden başta Başöğretmen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz" dediler.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © Şırnak Olay Gazetesi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Şırnak Olay Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi Şırnak Olay Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz.
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   EĞİTİM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   MAGAZİN  |   KÜLTÜR SANAT  |