Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

CİZRE KAYMAKAMI DAVUT SİNANOĞLU GÖREVE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Yozgat’ın Boğazlıyan İlçe Kaymakamlığından Cizre Kaymakamlığına atanan Davut Sinanoğlu görevine başladı.

2 Eylül 2019  
 
cizre-kaymakami-davut-sinanoglu-goreve-basladi
 

İçişleri Bakanlığı 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Yozgat’ın Boğazlıyan İlçe Kaymakamlığından Cizre Kaymakamlığına atanan Davut Sinanoğlu görevine başladı.

İçişleri Bakanlığı 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Yozgat’ın Boğazlıyan İlçe Kaymakamlığından Cizre Kaymakamlığına atanan Davut Sinanoğlu,” Makam, mevkiler halka hizmet etmek içindir.Asıl izzet ve şeref buralarda değil Hakka ve halka hizmettedir.Samimi bir şekilde çalışırken en büyük yardımcımız destekçimiz hizmet bekleyen Cizreliler ve onların duası olacaktır.”dedi.

Göreve Kurum Müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantı ile başlayan Cizre Kaymakamı Davut Sinanoğlu,”Sahip olduğu kültürel ve tarihi mirası ile medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisi olan Şehri Nuha değerli Cizrelilere hizmet edecek olmanın büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini. El Cezerinin, Melaye Cizirinin ve daha nice bilim adamı, ulemanın torunları kıymetli Cizrelilere hizmet edecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığımı da ifade etmek isterim.”dedi.

Bu görevin ilçemize ve şahsıma hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Sinanoğlu, beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve Personel Genel Müdürümüze saygı ve şükranlarımı arz ediyorum.

Cizreye hizmet ederken bazı öncelikler doğrultusunda hizmet üreteceklerine vurgu yapan Sinan oğlu;”Cizreli hemşerilerimizin can ve mal güvenliği konusunda devletimizin son yıllarda yaptığı çalışmalar tahkim edilecektir. Cizrelinin canının, malının, huzurunun ve güvenliğinin 7-24 koruyucusu olmaya daha güçlü bir şekilde devam edilecektir. İş ve istihdam yaratılması bir diğer önceliğimiz olacaktır. Milletin vergileriyle yapılan her hizmette mutlaka gençlerimize, kadınlarımıza istihdam yaratılması hedefimiz olacaktır. Dezavantajlı kesimlere yani işsize, engelliye, ihtiyaç sahibi ailelere, kadınlara yönelik sosyal, ekonomik çalışmalar ve projeler diğer önceliğimiz olacaktır. Uyuşturucu ile mücadele daha etkin bir şekilde yürütülecektir. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz baş tacımız. Tüm kurum ve kuruluşlar onların yanında olacaktır. Eğitimde başarı ve kalite artırılacak, imkânlarımızı merkezi ve yerel imkânlar Cizre’mizin çocukları için seferber edilecektir. Daha birçok alanda ortak akılla oluşturacağımız hedeflere ulaşma noktasında samimi gayret gösterilecek, mesai gözetilmeyecektir.

Bu amaçlara ulaşırken çalışma anlayışımız şu şekilde olacaktır. Güleryüzlü Devlet, Bürokrasiyi aşan devlet. Proje ve hedef odaklı çalışma, Proaktif bir yönetim anlayışı. Rehberlik Eden bir kamu çalışanı, Çözüm odaklı ve bardağın dolu tarafından bakan anlayış. Açık, şeffaf ve hesap verilebilirlik ön planda...baba malı değil devlet millet ,Ulaşılabilir ve erişilebilir devlet.. telefonlar açık, Her kesime eşit mesafede ve farklılıkları kucaklayan bir anlayış. Ortak akıl ve istişareye ağırlık verilecek...Ben değil paydaşlarla beraber çalışma, Şahsi menfaatler, grup menfaatlerinin üstünde ve önünde memleket menfaati gözeten bir anlayışla hareket edilecektir. Bu çalışma anlayışı ile çalışılacak, ekip mantısı ile hareket edilecektir. Bu manada Cizre’de yüreğine dokunulmamış kimse kalmayacaktır. Bu duygularla hareket eden Cizre için kaygı duyanlarla yolumuza devam edeceğiz. Ben koşacağım, herkes koşacak. Elimde sihirli değnek var gayret ve çalışma. Gayret bizden murat Allahtan. Ortada iyi niyet ve gayret varsa onun tamamlayıcısı Allahtır.

Kaymakam Sinanoğlu, ”Makam, mevkiler halka hizmet etmek içindir, başka bir anlamı yoktur. Asıl izzet ve şeref buralarda değil Hakka ve halka hizmettedir. Samimi bir şekilde çalışırken en büyük yardımcımız destekçimiz hizmet bekleyen Cizreliler ve onların duası olacaktır.”diye konuştu.

Kaymakam Davut Sinanoğlu Kimdir?

1981 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2002 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Rize Kaymakam Adayı olarak atandı.

Rize İl Stajını müteakip teftiş stajını Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar’ın yanında Kırıkkale İli merkez, Balışeyh ve Delice İlçelerinde, Yalova İli Merkez, Altınova ve Çiftlikköy ilçelerinde, refiklik stajını Kaymakam Mustafa Erkayıran’ın maiyetinde Erzurum Ilıca ilçesinde tamamladı. Sivas Koyulhisar ve Konya Emirgazi İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Milli Güvenlik Akademisinde Kamu Diplomasisi Kursuna katılan Sinanoğlu, bir yıl süreyle İngiltere’nin Leicester şehrinde yabancı dil eğitimi aldı.

Kısa süreli Rize Çamlıhemşin ve Pazar ilçeleri Kaymakam Vekilliklerinden sonra Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayarak Bolu Kıbrıscık Kaymakamı olarak atandı. Bolu Kıbrıscık Kaymakamlığının ardından sırasıyla Elbeyli Kaymakamı, Hakkâri Vali Yardımcısı, Üzümlü Kaymakamı olarak görev yaptı. Southampton Üniversitesinden Sınır Güvenliği alanında Doktorası bulunan Sinanoğlu, 2015 Aralık ayından beri Boğazlıyan Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

Nurten hanımla evli olan Sinanoğlu, Simanur, Nilüfer ve Mehmet Hanifi’nin babasıdır.    

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © Şırnak Olay Gazetesi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Şırnak Olay Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi Şırnak Olay Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz.
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   EĞİTİM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   MAGAZİN  |   KÜLTÜR SANAT  |