Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

KORUCULARI İÇİN “HİZMET İÇİ EĞİTİM” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

İçişleri Bakanlığı Tarafından Şırnak’ta Güvenlik Korucuları İçin “Hizmet İçi Eğitim” Semineri Düzenlendi.

18 Kasım 2019  
 
koruculari-icin-“hizmet-ici-egitim”-semineri-duzenlendi
 

İçişleri Bakanlığı Tarafından Şırnak’ta Güvenlik Korucuları İçin “Hizmet İçi Eğitim” Semineri Düzenlendi.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Daire Başkanlığı tarafından ilimizde görev yapan güvenlik korucuları için Şırnak Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen “Hizmet İçi Eğitim” semineri açılış programına katıldı.

Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilen seminer programına, Vali Ali Hamza Pehlivan ile birlikte Jandarma Bölge Komutanı Ahmet Hacıoğlu, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Alper Sır, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, Vali Yardımcısı Tunahan Efendioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Tamer Bilacan, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Bayram Demirtaş, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Güngör, Korucular Şube Müdür V. Meltem Tekinkuruoğlu, Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığı Güvenlik Korucuları Şube Müdürü Jandarma Albay Seydi Salman, Güvenlik Korucuları Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen, STK temsilcileri ile Güvenlik Korucuları katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan seminer, güvenlik korucuları ile ilgili sinevizyon gösterimi ve açılış konuşmaları ile devam etti.

Seminerde, güvenlik korucularının vatanın birliği ve bütünlüğünü korumak için Jandarma ve Türk Silahlı Kuvvetleriyle beraber sınır boylarında terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele ettiğini belirten Vali Pehlivan; "Koruculuk vatanına, devletine, varlığına ve değerlerine kast eden şer odaklarına, terör örgütlerine halkımızın karşı duruşu, devletinin yanında durarak verilen mücadelelere ortak oluşudur. Ülkemizin her ferdinin içinde var olan vatanın birliğini, bütünlüğü koruma ve bayrağımızı ilelebet dalgalandırma duygusunu ve çabasını korucularımız da yıllardan beri kararlılıkla sürdürmektedir. Elbette yurt savunmasında güvenliğin, asayişin sağlanmasında görevli birimlerimiz var. Ama biliyoruz ki vatanımızın, memleketimizin her ferdi özellikle bu Anadolu coğrafyasına geldiği günden itibaren adeta nöbettedir. Bu nöbet gün gelir askeri görevini yerine getirmekle olur, gün gelir üniforma giymek suretiyle güvenlik teşkilatları içerisinde görev almak suretiyle olur. Ve yine koruculuk sisteminde olduğu gibi bir gün devletin kapısını çalar ve der ki ben de gönüllü olarak bu mücadeleye ortak olmak istiyorum. İşte kahraman güvenlik korucularımızın ortaya koyduğu tavır budur.

İlimizde 1900’ün üzerinde şehidimiz var. Bu şehitlerimizin 780'ini Şırnaklı hemşerilerimiz oluşturuyor. Bunun içinde de ağırlıklı olarak korucularımızın olduğunu görüyoruz. Yine aynı şekilde 700'e yakın da gazimiz var. Bu tablo gerek İlimizde gerekse yıllardır terörden zarar gören bölgelerimizde canını vermek pahasına nasıl bir mücadele verildiğinin göstergesidir.” dedi.

Güvenlik korucularının güvenlik birimleri arasında önemli bir yer tuttuğunu belirten Vali Pehlivan; "Şırnak ilimizde 6 bin 418 geçici, 2 bin 633 de gönüllü olmak üzere toplamda 9 bin 51 korucumuz var. Nüfusumuzun önemli bir kesimi koruculuk görevi üstlenmiş durumda. Sizler güvenlik güçlerimizle birlikte bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu görevi en iyi şekilde yerine getirdiğinizde bugün yakalamış olduğumuz huzur iklimi inşallah geri dönülmeyecek şekilde kalıcı hale gelecektir. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi şükranla yad ediyorum. Hizmet içi Eğitim Seminerinin hayırlı ve faydalı neticelere vesile olması temennisiyle bu programı gerçekleştiren İçişleri Bakanlığımıza, İller İdaresi Genel Müdürlüğümüze ve İlimize gelen Korucular Daire Başkanlığı Heyetine teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Din Sosyolojisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Güngör; toplumumuzun temel taşlarından biri olan aile yapısı ile milli, kültürel ve ahlaki değerler hakkında bilgi vererek yardımseverlik, misafirperverlik, hoşgörü ve fedakârlık konularına değindi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Bayram Demirtaş ise;  kişiler arası iletişim, empati, hoşgörü, iletişim ve olumlu düşünme hakkında seminerde bilgi verdi.

İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca güvenlik korucularının sorun ve taleplerini dinlemesinin ardından hizmet içi eğitim semineri sona erdi.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © Şırnak Olay Gazetesi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Şırnak Olay Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi Şırnak Olay Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz.
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   EĞİTİM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   MAGAZİN  |   KÜLTÜR SANAT  |