Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

TERÖR MAĞDURU 316 AİLE EVLERİNE KAVUŞTU

Şırnak'ta çekilen kurayla, terör mağduru 316 aile evlerine kavuşmanın sevincini yaşadı.

10 Mayıs 2020  
 
teror-magduru-316-aile-evlerine-kavustu
 

Şırnak'ta çekilen kurayla, terör mağduru 316 aile evlerine kavuşmanın sevincini yaşadı.

Şırnak'ta çekilen kurayla, terör mağduru 316 aile evlerine kavuşmanın sevincini yaşadı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca terör mağdurları için merkez Yeni Mahalle'de yapımı tamamlanan konutların, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında geçen hafta ertelenen kura çekimi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Noter huzurunda yapılan kura çekiminde 316 aile yeni evlerine kavuştu. Kura çekiminde, Kovid-19 önlemleri kapsamında görevliler eldiven ve maske taktı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Nihat Ürper, yapımı tamamlanan Yeni, Gazipaşa, Dicle, Aydınlıkevler ve İsmetpaşa mahallelerindeki konutların kurasının çekildiğini söyledi."

Vatandaşların daha fazla mağduriyet yaşamaması ve konut sıkıntısını gidermek amacıyla müdürlüğümüzce belirlenen komisyonla kamera kaydı ve noter huzurunda kura gerçekleşti." diyen Ürper, 6 mahallede tamamlanan konutların 2 aya kadar tamamının kurasının çekileceğini bildirdi.

Ürper, şöyle devam etti:"Daha önce çektiğimiz kuralardan geriye kalan konutların çekimini gerçekleştirdik. Bununla beraber 3 bin 894 konutun kurası çekilmiş oldu. Bundan sonra Bahçelievler Mahallesinde 2 etap ve Cumhuriyet Mahallesi'nin kuralarını haziran ve temmuz aylarında çekip inşallah bütün etapları teslim etmiş olacağız. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından vatandaşlarımız bir hafta içerisinde taşınabilecekler. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum."

Şırnak valiliği ise sosyal medya hesaplarından Şırnak Merkez Ve İlçeler ile ilgili Konut Dağıtımında Son Durumu paylaştı.

Şırnak İlimiz Merkez ve İlçelerimizde terör eylemleri nedeniyle yaşanan tahribat neticesinde konut ve iş yerleri yıkılmış olan hak sahibi vatandaşlarımız için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından TOKİ ve Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü marifetiyle inşaa ettirilen konut ve işyerleri ile ilgili olarak; Şırnak İlimiz Merkez ve İlçelerimizde toplamda 10.155 konut inşa edilmiş olup, 7051 konutun kuraları çekilmiş, 6573 konut ile 301 dükkanın anahtarları teslim edilmiştir.

Bu kapsamda; Şırnak Merkezde; 9 etapta yapılan toplam 5.716 konut ve 300 işyerinden, yapımı tamamlanan 5 etapta toplam 2963 konut ve 138 işyerinin kurası çekilmiş olup 2761 konut ve 126 işyerinin anahtarları teslim edilmiştir. 202 konut ve 12 dükkanın anahtar teslim işlemleri devam etmektedir.

Bahçelievler Mahallesi’nde 2 etapta toplam 1154 konut için çalışmalar devam etmekte olup Mayıs-Haziran ayları içerisinde kura çekilmesi planlanmaktadır. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 986 konutun inşaat çalışmalarının bitmesine müteakip bu etap için de kura çekiminin Temmuz ayında yapılması öngörülmektedir.

Daha önce kura çekilmiş 6 etapta henüz kuraya dahil olmamış hak sahiplerine yönelik olarak 08.05.2020 Cuma günü kalan daireler için kura çekilecektir. Etap dışında (TOKİ uygulama alanı dışında) kalan hak sahibi vatandaşlarımıza yönelik olarak öncelikle kuraya dahil edilebilmelerine ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Mayıs- Haziran ayları içerisinde etap dışında kalan vatandaşlarımız için kura yapılması planlanmaktadır. Cizre İlçesinde; 3069 konutun yapımı tamamlanmış, 2718 konutun anahtarları teslim edilmiş ve halen sözleşmesini yeni imzalayan vatandaşların anahtar teslimleri devam etmektedir. Silopi İlçesinde; 840 konutun yapımı tamamlanmış, 794 konutun anahtarları teslim edilmiştir. İdil İlçesinde; 512 Konutun yapımı tamamlanmış, 496 konut anahtarı teslim edilmiştir.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © Şırnak Olay Gazetesi
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Şırnak Olay Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi Şırnak Olay Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz.
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   EĞİTİM  |   DUYURULAR  |   İNANÇ DÜNYAMIZ  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   MAGAZİN  |   KÜLTÜR SANAT  |